Hoşgeldiniz  

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğu İstifa mı etti?

Huseyin Birsin | 31 Mart 2014 | Haber

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğu İstifa mı etti?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğu İstifa mı etti?

CHP’de şok iddia..Gazeteci ve Yazar Sevilay Yükselir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifa ettiğini, partililerin bu kararın geri alınması için kendisini ikna etme çalışmalarının sürdüğünü iddia etti.

İSTİFA ETTİ İDDİASI

AK Parti’nin genel seçime dönüşen bu yarışı kazandığını ilan etmesinin ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığı bırakma kararını aldığı iddia edildi.

Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir ‘Kemal Kılıçdaroğlu istifa etmiş deniliyor….Doğru mu bu bilgi? Odasında ikna etmeye çalışıyomuş.partilileri kararını geri alsın diye’ tweetini attı.

CHP’de önce sevinç sonra hüzün

CHP’de ilk defa bir genel başkanın konuşması için genel merkez önüne platform kurulurken, bu durum partililerde sonuçlardan emin olunduğu izlenimi yarattı.

Anamuhalefet partisi CHP, yüzde 30 bandı hedefiyle girdiği 30 Mart 2014 yerel seçimleri gecesi için Ankara başta olmak üzere bazı büyük kentlerde kazanacağı öngörüsüyle büyük bir hazırlık yaptı. CHP; tarihinde ilk kez Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşma yapması için genel merkez bahçesine platform kurarken, sandıklardan CHP Genel Merkezi’ne gelen ilk sonuçlarda partililer arasında sevinç hakimken, yayın yasağının kalkmasıyla gelen sonuçların ardından bu sonuç, yerini temkinli bir sessizliğe bıraktı.

İlk gelen sonuçlar olumlu bir rüzgar estirdi

CHP Genel Merkezi’nde sandıklar ilk açıldığında yurt bazından parti yöneticilerine gelen sonuçlar, olumlu bir hava estirdi. Partiye ilk gelen verilere göre CHP’nin kazanmak için çok büyük çaba harcadığı Ankara’da CHP adayı Mansur Yavaş’ın önde olduğu haberleri partide bayram havası estirdi. Özellikle Gölbaşı, Keçiören gibi daha muhafazakâr ilçelerden ilk gelen sonuçlarda CHP’nin önde olduğunun parti genel merkezine ulaşması, parti önünde bekleyen vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.

Ancak YSK yasağının kalkmasının ardından Anadolu Ajansı’ndan gelen ilk verilerin ardından parti önünde bekleyen kalabalık sayısında da azalma yaşanırken, parti içindeki sevinç gösterileri yerini temkinli bir bekleyişe bıraktı.

etiket: CHP lideri Kemal Kılıçdaroğu İstifa mı etti?,CHP lideri Kemal Kılıçdaroğu,Kemal Kılıçdaroğu,CHP Kemal Kılıçdaroğu,Kılıçdaroğu İstifa mı etti?

post_views_counu Kez Görüntülendi.
fazilet kitap osmanlı

Yeni Yorumlar Kapalı.

Kategoriler

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2012 Birsin Net | Bilgiye Dair… Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle