Çok yakında 3 boyutlu tv kanalı geliyor

Çok yakında 3 boyutlu tv kanalı geliyorÇok yakında 3 boyutlu tv kanalı geliyor

Discovery ve ESPN televizyon kanalları yakında 3 boyutlu yayına başlayacaklarını duyurdular. Özellikle 3 boyutlu televizyonların çıkmasıyla hızla yaygınlaşacak olan  3 boyutlu tv kanallarını izlemek için birde 3 boyutlu gözlüğünüz tabiki olmalı.

Walt Disney’in spor kanalı ESPN, ilk 3 boyutlu televizyon kanalı ESPN 3-D’nin haziran ayında yayına başlayacağını ve bu yıl enaz 85 spor karşılaşmasını 3 boyutlu olarak yayınlayacaklarını duyurdular.

Discovery kanalı da Sony ve IMAX ile birlikte yaptığı açıklamalarında, ABD’de 7 gün 24 saat 3 boyutlu yayın yapacak tv kanalını gelecek yıl hizmete sokacaklarını bildirdiler.

ESPN’in satış ve pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Sean Bratches yaptığı açıklamada, 3 boyutlu televizyon kanalının ilk yayınının Dünya Futbol Şampiyonası’nda 11 Haziran’da Güney Afrika-Meksika maçı olacağını kaydetti. 3 boyutlu olarak yapılması planlanan diğer yayınlar arasında, 25 kadar dünya futbol şampiyonası maçı, üniversiteler arası basketbol ve futbol maçları olacağı belirtildi.

ESPN 2 yıldır 3 boyutlu televizyon yayını denemeleri yapıyordu.

etiket: 3 boyutlu televizyon kanalı,3 boyut,3 boyutlu tv yayını

Hakkında Huseyin Birsin