Hoşgeldiniz  

Samsung UN85S9

Huseyin Birsin | 20 Mart 2014 | Teknoloji

Samsung UN85S9Samsung UN85S9

CES 2013: 4K çözünürlüğü ve 85 inçlik boyuyla Samsung UN85S9

CES 2013 fuarında tanıtılan yeni 85 içlik boyu ve 4K çözünürlüğe sahip Samsung’un yeni LED televizyonu göz dolduruyor.

Samsung, yeni televizyonunda gelecek neslin yeni çözünürlüğünü olan 4K çözünürlüğü tercih etmiş. Kısaca 4K’dan bahsedecek olursak, 3840 piksel yatay x 2160 piksel dikey çözünürlüğüne sahip. Bu da şuan piyasada olan Full HD (1920×1080) ekranlarından 4 kat daha fazla çözünürlüğe sahip anlamına geliyor. Bu çözünürlüğü işleyebilmek için ise TV içerisinde bulunan Quad-Core işlemcisinden yararlanılıyor.

Bu modelle birlikte aynı zamanda Samsung ilk kez, Tam LED arka aydınlatma sistemini de tanıtmış oldu. Standart tv’ler, ekranın sağında ve solunda bulunan LED barlar sayesinde aydınlatılırken, Samsung’un kullandığı teknoloji sayesinde daha yüksek ışık gücü sağlanırken aynı zamanda daha derin siyahlar elde etmek mümkün hale gelmiş oldu.

Samsung UN85S9’un tasarımına ilk bakıldığında bir ressamın tuvaline benzediği görülüyor. Bu yapı sayesinde TV aşağı-yukarı hareket ettirilebiliyor ve aynı zamanda devrilip düşme olasılığı en aza indirilmiş oluyor. TV içerisinde bulunan 120W’lık ses sistemi ile de gözleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ses sisteminde bass seslerini de verebilmesi, bir başka artı özellik olarak sunulmuş.

Samsung 85 inç’lik televizyonunu Nisan ayında £2500 gibi bir fiyatla piyasa sürmeyi hedefliyor. Bu serinin 60 inç’lik modelini Ağustos ve 110 inç’lik modelini de Eylül aylarında piyasa süreceği planlanıyor.

post_views_counu Kez Görüntülendi.
Etiketler: , ,
fazilet kitap osmanlı

Yeni Yorumlar Kapalı.

Kategoriler

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2012 Birsin Net | Bilgiye Dair… Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle